AKSARAY - Dev Proje Başlıyor...SANAYİ PROJESİ ULUSAL BASINDA GENİŞ YER ALDI TOKİ’NİN EN BÜYÜK SANAYİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ AKSARAY’DA YAPILIYOR

TOKİ işbirliğiyle, 375 milyonluk bir yatırımla yenilenen sanayi sitesi projemizle ilgili ulusal basının bir çoğunda haberler paylaşıldı. Proje Türkiye’de TOKİ’nin sanayi kentsel dönüşümü projeleri içinde en büyük olanı. Yapılan haberlerde Aksaray Küçük Sanayi Sitesinden şu şekilde bahsedildi. AKSARAY'A YENİ SANAYİ SİTESİ   Aksaray sanayi esnafı için önemli bir yatırım olan Aksaray Yeni Küçük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin hazırlık süreci tamamlandı. 375 milyon lira yatırım bedelli projenin uygulama süreci iki ay içinde başlıyor.  TOKİ Başkanı  Ergün Turan, Aksaray Belediye Başkanı  Haluk Şahin Yazgı ve beraberindeki heyetle Ankara'da yapılan toplantıda, Yeni Küçük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin, önemli sanayi yatırım projelerinden biri olacağını söyledi.
 Projenin, TOKİ'nin yürüttüğü ticaret ve sanayi merkezi uygulamaları arasında da önemli bir yeri olacağını vurgulayan Turan, 375 milyon lira yatırım ile 3 milyon metrekare alan üzerinde nitelikli bir sanayi çevresinin oluşturulacağını kaydetti.

Kaynak: aksaraybel.tr

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

DEV FİRMA AKSARAY'A GELİYOR.

BAKANIMIZ AKSARAY'A GELİYOR

Öğrencilere yaz tatilinde 4 bin 800 TL ödenecek!

Milli Savunma Bakanlığı 60 KPSS Puanıyla 1515 İşçi Alım İlanı Yayımladı

AKSARAY VİLAYETİ 29 YAŞINDA

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına Başvuruda Bulunanlara Önemli DUYURU