MBSTS BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ 
   
2018 Yılı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) Bilgilendirme Duyurusu 

İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ​D U Y U R U

Başkanlığımız personeline yönelik Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılacaktır.            MBSTS, Diyanet İşleri Başkanlığı ilgili mevzuatı uyarınca;    

   a) Cami görevlilerinin görev yeri değişikliği,    

   b) Başkanlığımız personelinden başka unvanlarda görev yapmakta iken Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip veya müezzin-kayyım unvanlarına müktesebi olanların naklen, müktesebi olmayanların ilk defa naklen atanmaları,    

   c) Kariyer basamaklarında yükselmeler,    
 d) Yurtdışı ile hac ve umre hizmetlerinde (hac ve umre hizmetleri için müftü, vaiz ve eğitim görevlileri hariç) din görevlisi görevlendirmeleri için,          Başkanlıkça yapılacak sınavlara katılmak isteyen personele yönelik yapılmaktadır.    

  I- BAŞVURU ŞARTLARI           
 Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli personel olarak çalışıyor olmak.    

 II- SINAVA İLİŞKİN HUSUSLAR     
  1. Sınav başvuruları, 14 Şubat - 22 Şubat 2018 tarihlerinde ÖSYM tarafından alınacaktır.    
   2. Sınav başvurularının alınması, sınav ücreti, sınav tarihi ve yeri, sınav sonucu ve itirazlar, sınav  konuları ve kaynaklar ile sınava ilişkin diğer tüm hususlar ÖSYM tarafından ilan edilen Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı duyurusunda ve “2018 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2018-DİB-MBSTS) Başvuru Kılavuzu”nda yeralmakta olup sınava katılmak isteyenler bu duyuru ve başvuru kılavuzunda yer alan usul ve esaslar çerçevesinde sınavla ilgili işlemlerini yürüteceklerdir.    
  3. Sınava katılmak isteyen Başkanlığımız personeli sınav duyurusu ve “2018 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2018-DİB-MBSTS) Başvuru Kılavuzu”na ÖSYM resmi internet sitesinden veya Tıklayınız linkinden ulaşabileceklerdir.   

 İlgililere duyurulur.

   D.İ.B.İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

 2018 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2018-DİB-MBSTS), 7 Nisan 2018 tarihinde uygulanacaktır.

 Sınava başvurular, 14-22 Şubat 2018 tarihleri arasında alınacak olup adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapacaklardır.

Kaynak: www.ösym.gov.tr
 Kaynak: www.diyanet.gov.tr  ANASAYFA

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Vodafone video pass nasıl iptal edilir - iptal etme

8 bin bekçi alınacak; BAŞVURU

KPSS’siz PTT son dakika memur personel alımı şartları (Başvurular ne zaman yapılacak?)

İçişleri Bakanlığı 3.243 Kamu Personeli Alıyor

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doktorlar Listesi

Alacalı Aşır Yeni Video,Alacalı Aşır Son Video,Alacalı Aşır İzle,Alacalı Aşır 2019

Sözlü Sınavla 9 Bin 500 Kamu Personel Alınacak

YENİ AKSARAY HASTANESİ İŞ BAŞVURUSU