TOKİ’den Dar Gelirli Ailelere ve Emeklilere Ev Müjdesi


 
 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından dar gelirli ailelere ve emeklilere müjde.37 şehirde 6256 konut satışa çıkartıldı.

Türkiye’nin neredeyse bütün illerinde, ilçelerinde ve bölgelerinde konut inşa eden ve inşa ettiği konutları satışa çıkartan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 6 bin 256 adet yeni konutu daha satışa çıkarttığını duyurdu.
Bu sene içerisinde de çalışmalarına ve projelerine büyük bir hızla devam eden TOKİ, Türkiye’nin bir çok farklı noktasında konut inşa ediyor ve bu konutların satışını uygun fiyat avantajları ile gerçekleştiriyor. TOKİ’nin bu yıl içerisinde inşaatını yapacak olduğu ve satışa çıkartacak olduğu projelerin ana hedefi ise yine dar gelir grubunda bulunan vatandaşlar. Posta gazetesi muhabirinin yaptığı habere göre TOKİ, bu sene de Türkiye’nin bir çok ilinde, ilçesinde ve bölgesinde yapımını gerçekleştirdiği evleri satışa çıkartıyor.
Alt gelir grubunu ana hedef noktası olarak belirleyen TOKİ’nin satışa çıkarttığı bu yeni konutlar, fiyat olarak aylık 185 TL’den başlıyor ve konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar için uzun vade seçeneklerini de beraberinde getiriyor. Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki evlerin bütün taksitlerle beraber toplam fiyatı ise 55 bin 681 TL’den başlayabiliyor. Türkiye’nin, emekli kesim ve alt gelir grubu başta olmak üzere bütün kesimlerine hitap eden bu yeni evler için ise alt peşinat limiti 10 bin TL olarak belirlenmiş. Toplamda, TOKİ tarafından 6 bin 256 adet ev satışa çıkartılıyor.


Nasıl Başvurulur

TOKİ konutlarının satışları, Halkbank ve de Ziraat Bankası aracılığı ile yapılıyor. Bu çerçevede, TOKİ’nin satışa çıkartmış bulunduğu 6 bin 256 evden bir tanesine sahip olmak için TOKİ projesi ile anlaşmalı olan Halkbank veya Ziraat Bankası şubelerine başvuruda bulunmak gerekiyor. Konut almak için yapılacak olan başvurunun bu iki bankadan hangisine yapılacağı ise konutun özelliğine ve konutun bulunduğu ile göre değişiklik gösteriyor. Bununla beraber, TOKİ projesi kapsamında bir ev sahibi olmak için TOKİ’nin ev satışı yaptığı illerde ve ilçelerdeki şubeleri aracılığı ile de başvurular gerçekleştirilebiliyor. TOKİ evlerinden bir tanesine sahip olmak için ise alacağınız konutun bulundu ilde en az 1 yıl ikametinizin olması gerekiyor.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Vodafone video pass nasıl iptal edilir - iptal etme

8 bin bekçi alınacak; BAŞVURU

KPSS’siz PTT son dakika memur personel alımı şartları (Başvurular ne zaman yapılacak?)

İçişleri Bakanlığı 3.243 Kamu Personeli Alıyor

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doktorlar Listesi

Alacalı Aşır Yeni Video,Alacalı Aşır Son Video,Alacalı Aşır İzle,Alacalı Aşır 2019

Sözlü Sınavla 9 Bin 500 Kamu Personel Alınacak

YENİ AKSARAY HASTANESİ İŞ BAŞVURUSU